

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Acting SMD Fuses |
| Current Rating | 7 A |
| Color | White |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.55 mm) |
Stock: 1032
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07814
Ext.Price$0.07814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07814 | $0.07814 |
| 10 | $0.07057 | $0.70570 |
| 50 | $0.06374 | $3.18700 |
| 100 | $0.05735 | $5.73500 |
| 500 | $0.05160 | $25.80000 |
| 1000 | $0.04669 | $46.69000 |
| 3000 | $0.04224 | $126.72000 |
| 5000 | $0.04008 | $200.40000 |
